GOTS, GRS, RCS, OCS ve RWS üretim sertifika standartları ne anlama geliyor?

Tekstil sektörü, İplik, Yün, Dokuma, Örme, Konfeksiyon, Giyim, Çorap, Tekstil, Plastik, Brode, Aksesuar ve diğer Poşet Plastik Granül sektör Üreticileri, Depolama, Kumaş Üreticileri, Aksesuar, Plastik Poşet Üretim Alanları, Alt Tedarikçiler, Yıkamacılar, Baskıcılar, Boyahaneler, Kumaş iplik Ürün Al-Sat ofisleri Satıcılar gibi işletmeler Organik yada Recycle sisteminde işlem yapabilmesi için almaları gereken sertifikalardır. Çalıştığınız müşterilerin taleplerine göre yada üretim grubunuza göre Organik ve Recycle olarak sertifika alabilirsiniz.

GOTS, GRS, RCS, OCS, RWS üretim sertifika standartları arasındaki farklar genel olarak nelerdir?

Gots ve Ocs Organik ürün standartıdır, Gots sertifikada minimum %70 ve üzeri işlem yapılabilir, Ocs Sertifikada ise %5- %100 arası işlem yapılabilir. Grs ve Rcs recycle ürün standartıdır. Grs sertifikada en az 20% geri dönüştürülmüş materyal içermeli, Rcs sertifikada 5% geri geri dönüştürülmüş materyal içermeleridir. Rws sertifika yük olarak minimum %5 elyaf içermelidir.

Inditex Zara Denetimi Nedir ve Danışmanlık Nasıl Alınır ?

Inditex, Zara, Pull and Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oyshove Zara Home gibi markaların bünyesinde bulundurduğu bir grup firmasıdır. İnditex denetimleri bu gurbun içindeki markaları kapsamaktadır. İlk denetimleri kendi bünyesinde yada 3rdparty denetim firması ile yapmaktadır. Takip denetimlerini 2021 yılı itibarı ile SLCP olarak devam etmektedir. Bu konuda detaylı bilgiyi hizmetlerimiz menüsünden bulabilirsiniz.

SLCP Denetimi nedir ve Danışmanlık nasıl alınır?

The Social & Labor Convergance Program, Türkçesi Sosyal Uyum Programı olan uluslararası markaların, sivil toplum kuruluşlarının ve denetim firmalarının bir araya gelerek hazırladıkları bir tesis değerlendirme sistemidir. Normal süreçte denetimlere tabi olan işletmelerde her bir marka için yılda en az bir denetim yapılmaktadır. SLCP projesi kapsamında denetim yapıldığında imzacı tüm markalar bu denetimi kabul eder ve yılda sadece bir denetim olur. Bu süreçte tesis yılda birçok kez denetime girmek yerine bir denetim ile bütçe ve zaman kazanmış olur. Bu konuda detaylı bilgiyi hizmetlerimiz menüsünden bulabilirsiniz.

C-TPAT Nedir , Walmart Denetimi Nedir, Danışmanlık Nasıl Alınır ?

Amerika yüklemeleri için 2001 yılında uygulamaya konulan bir uluslararası güvenlik standardıdır. Açılımı Customs-Trade Partnership Against Terrorism ( Terörizme Karşı Gümrük Ticaret Ortaklığı ). Amerika Birleşik Devletleri sınır koruma öncülüğünde bir tedarik zinciri programıdır. Kısaca Amerika ülkesine ihracat yapan yada herhangi bir Amerikan markası ile çalışan firmaların yükleme alanları için istenilen güvenliği denetim modülüdür. C-TPAT ürün kabulden, ürün yükleme ve sevkiyata kadar olan aşamaların güvenlik altına alınması prosedürüdür.

Amfori BSCI Denetimi Nedir, BSCI skoru nasıl hesaplanır? Danışmanlık Nasıl Alınır ?

BSCI, 13 performans alanından oluşan bir denetim modülüdür. Denetim değerlendirmesi A-B-C-D skorları ile yapılır. A yada B skoru alan işletmelerin denetim raporu geçerlilik süresi iki yıldır. C-D skoru alan işletmelerin denetim raporu geçerlilik süresi bir yıldır. Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nün çalışma standartları ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Sözleşmesi gibi bazı diğer önemli uluslararası düzenlemeleri temel almaktadır. Bu girişim tedarikçilerin sosyal performansının sürekli arttırılmasını, dünya çapında fabrikalardaki çalışma koşullarının iyileştirilmesini hedefler Not: Sertifikalı BSCI danışmanlık firması yada herhangi bir kimse yoktur. Sadece 8 modül eğitim sertifikası vardır!

Sedex Denetimi Nedir ve Danışmanlık Nasıl Alınır ?

Sedex 2 pillar ve 4 pillar diye ayrılan denetim modülüdür. Çevresel verileri az olan firmalar 2 pillar seçebilirler. En önemli faydalarından birisi, kendisiniz iç denetim, bağımsız denetim veya müşteri denetimi yolu ile kolayca ifade etmeniz, haksız rekabeti önleyici kurallara uygun fiyatlandırmalarla rahatça iş olanağı bulabileceğiniz dünya düzeyinde bir platformdur. Bu platform üyeleri sosyal sorumluluk denetim kurallarına göre denetlenmeyi ve denetlemeyi kabul etmişler demektir.

KVKK Nedir? Verbis Nedir?

6698 sayılı Kanunun 16 ncı maddesi bilanço büyüklüğü 25 milyon ve yıllık çalışan sayısı 50’den fazla olan şirketlere ayrıca Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemine “VERBİS” sistemine kayıt ve veri envanteri çıkarmak gibi ilave yükümlülük getirilmiştir. not: not: 25 milyon için gelir tarafında değil öncelikle mali bilançonuzun aktif ve pasif tarafına bakmalısınız. Bu konuda detaylı bilgiyi hizmetlerimiz menüsünden bulabilirsiniz

Join Life Belgesi Ne demek ve Nasıl alınır?

Join Life Belgesi: Inditex urun grubununun organik ve recycle belgeleri ile ortaya çıkardığı üretim projesidir. İşletmenizin Join life belgesi ile üretim ya da al-sat yapabilmek için, öncelikle firmanızın sponsor ile sisteme tanıtılması, sosyal uygunluk denetiminin geçebilmesi ve Extranet sisteminde firma unvanınızın yanında JOIN LIFE ibaresi olması gerekiyor. Bu konuda detaylı bilgiyi hizmetlerimiz menüsünden bulabilirsiniz

G-B76H9NRMQF