#SOSYAL UYGUNLUK DENETİMLERİ DANIŞMANLIK


Bir çok markanın üretim yada mal alım öncesi tesislerde mevcut durumu ölçmek için gerçekleştirdiği denetim sistemleri vardır. Denetim sonrası çıkarn rapora göre marka durumu değerlendirir. Bu degerlendirme sonucunda tesis onaylanır yada onay dışı kalır. Bilindik denetim sistemleri hangileridir ?  " -BSCI Amfori Denetimi,  #Sedex 2 Pillar yada 4 Pillar Denetimi , #FWF Denetimi,  #PVH Denetimi , #ICS Lacoste Denetimi,  #Zeeman Denetimi "

#BSCI AMFORI DENETIM MODÜLÜ : Daha çok avrupa ihracatı yada müşterisi olan markaların istedigi denetim sistemidir. BSCI üyesi marka tarafından denetim talebi açılır ve denetim firmasını marka seçebilir. Amfori platformu kullanılır 13 performans alanı üzerinden tesisler denetime hazırlanır ve 3rd partı onaylı denetim firması tarafından denetlenirler. Ciro ve çalışan sayısındaKücük işletmeler smal BCSI denetimine girebilir 7 performans alanında sorumlu olabilr. BSCI sisteminde tanımlı marka müşterisi olamadan tesisler kendi istekleri ile sisteme dahil olamazlar ve denetim talebinde bulunamazlar.

Mirata olarak danışmanlarımız zorunlu "Getting Started with BSCI" egitimlerini tamamlamış sertifikalarını almışlardır.

Denetim uygunluk tablosuDenetim Sonuc Degerlendirmesi:
#SEDEX DENETIM MODÜLÜ : Daha çok avrupa ihracatı yada müşterisi olan markaların istedigi denetim sistemidir ETI Code kuralları referas alını. Denetim patformunua tesis özgürce üye olabilir kendi denetimini başlatabilir. Denetim raporu ile sistemden kendisine müşteri marka bulabilir. Sedex denetiminde iki tür modül vardır bu modül secimi tesisin üretim proseslerine göre değişir.

-Sedex 2 pilliar : Sosyal uyum, İş saglıgı ve güvenliği, çevre konularını kapsar.

-Sedex 4 pillar : 2pillar konularına ek olarak kapsamlı çevresel konuları dahil olur, daha çok ıslak işlem prosesi olan tesislerde geçerlidir.

Müşteri talebii yada tesis kararı sınrası sedex platform üzerinden üyelik başvuru yapılır ZCve ZS kodu alınır. Platform üzerinden öz degerlendirme sonrası secilecek 3rd party denetim firmasından on site denetimi talebi istenir ve denetim gerçekleşir. Denetim raporunda iki tür bulgu yazılır. Bunlar " desktop bulgu " ve " follow up bulgu " . Desktop kanıt yüklenerek platform üzerinden kapatılırken, follow up bulgu ise kanıtları tesiste kontrol edilerek tekrar denetim ile kapanabilir.

Not: Sedex Fama,Sedex  Disney modülleri aynı tür denetimdir. Sadece denetim başlatmadan önce 3rd party denetim firmasına bunu önceden belirtmeniz gerekmektedir. Denetim bittikten sonra Fama yada disney e çevrilemez.

Sedex Portal GirişiDiğer denetim molülleri için lütfen bizim ile iletişime geçiniz. Dilerseniz süreç ekibine egitim olarak hizmet alabilirsiniz.<meta name="google-site-verification" content="SiruRs97_wLtxQdR-Si_9oZ4v2If6QVZ_zFSTl1XP_s" /> </ title> <meta name = “description” content = “google-site-doğrulaması: google01bbaff25e55b381.html”> <meta name="google-site-verification" content="SiruRs97_wLtxQdR-Si_9oZ4v2If6QVZ_zFSTl1XP_s" /> google-site-doğrulaması: google01bbaff25e55b381.html <head> google-site-doğrulaması: google01bbaff25e55b381.html <!-- Google tag (gtag.js) --> <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-B76H9NRMQF"></script> google-site-verification=SiruRs97_wLtxQdR-Si_9oZ4v2If6QVZ_zFSTl1XP_s <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-B76H9NRMQF'); </script> <!-- Google tag (gtag.js) --> <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-B76H9NRMQF"> </script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-B76H9NRMQF'); <meta name="google-site-verification" content="SiruRs97_wLtxQdR-Si_9oZ4v2If6QVZ_zFSTl1XP_s" /> <!-- Google Analytics --> <script> (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','google01bbaff25e55b381.html','ga'); ga('create', 'UA-XXXXX-Y', 'auto'); ga('send', 'pageview'); </script> <!-- End Google Analytics --> </script> <!--Sweet Alerts--> <script src="//cdn.jsdelivr.net/sweetalert2/6.5.6/sweetalert2.min.js"></script> </body> </html>